• Na KVP sme podľa INEKO najlepší

• Organizácia INEKO nás v aktuálnom rebríčku kvality základných škôl zaradila na sídlisku KVP na najvyššiu priečku. O prvenstvo sa s rovnakým počtom bodov delíme s cirkevnou základnou školou na Čordákovej ulici.

V rámci Košíc sme na delenom 6. mieste. V rámci Košického kraja sme v TOP 10, presnejšie na 9. delenom mieste. No a v rámci celého Slovenska sme na 71. mieste, čiže v prvej stovke najlepších z takmer dvoch tisícok základných škôl.

Dovoľte nám poďakovať sa našim šikovným kolegyniam a kolegom, našim žiakom i vám, rodičom. Výborné miesto v rebríčku INEKO je zásluhou nás všetkých!

Rebríček INEKO nájdete tu: https://skoly.ineko.sk/rebricky/?r=2022&ts=Z%C5%A0&k=8&l=0&u=&h=skore&szpo=0&szpd=100&exto=0&extd=100&ms=0

• Čo sa ti páči na našej škole?

• Túto otázku sme dali žiakom našej školy a odpovede nás veľmi potešili. Samozrejme, vždy je čo zlepšovať a my sami vidíme veľa príležítostí na zmenu. No verte, že dobrý pocit našich žiakov je pre nás zaväzujúci. Ďakujeme všetkým, ktorí sa nezľakli kamery a mikrofónu a povedali svoj názor. Ak sa vám video páči, pokojne ho ukážte aj rodine a priateľom.

• Tešíme sa z úspechu

• našich žiakov, ktorí dňa 18.1.2023 reprezentovali v Centre voľného času našu školu v okresnom kole súťaže Olympiáda v nemeckom jazyku.

Súťaž preverila ich znalosti v gramatickom teste a jazykové kompetencie v čítaní a počúvaní s porozumením.

S odbornou porotou viedli dialóg na rôzne témy a dokázali, že  im tento cudzí jazyk až taký „cudzí“ nie je.

Výsledky  okresného kola:

Kategória 1A – žiaci 5. až 7. ročníka:

Damián Sivák  - 7. B                          4. miesto

Paulína Krivoš-Bellušová - 7. A        5. miesto

Kategória 1B – žiaci 8. a 9. ročníka:

Zina Hluchá - 9. B                          2. miesto

Matej Štefančík - 8. B                    3. miesto

Zina  bude našu školu reprezentovať v krajskom kole, ktoré sa uskutoční 15.2 2023 a budeme jej držať palce. Všetkým žiakom ďakujeme za účasť v náročnej súťaži a najlepším blahoželáme!

Mgr. Monika Andrašková

• Súťaž v zbere jedlých olejov a tukov

• Určite ste si všimli, že vo vestibule našej školy je už niekoľko mesiacov oranžová plastová zberná nádoba určená na zber jedlých olejov a tukov. My sme si zase všimli, že niektorí ste sa už do zberu zapojili a podporujete tak tento náš enviromentálny projekt. Veľmi si to vážime!

Spoločnosť KOSIT vyhlásila súťaž v zbere jedlých olejov a tukov a jej trvanie predĺžila do 30. januára 2023.

Každej škole, ktorá naplní minimálne polovicu oranžovej nádoby plastovými fľašami s použitým olejom, venujeme 100 kusov tematického enviro pexesa.

Našou najväčšou výhrou však bude, ak sa všetci spoločne naučíme, že zbierať použitý olej a tuk je dôležité pre naše životné prostredie.

Tak čo, naplníme spoločne našu nádobu použitým olejom?

• 200 ton z lesa von

• Naša škola sa už dva roky zapája do projektu 200 ton z lesa von zbieraním odpadkov v okolí
            našej školy a KVP-čkárskych lesov.

Minulý rok sa nám podarilo vyzbierať 72,5kg, začo sme boli patrične odmenení nielen sladkou odmenou, ale aj krásnym diplomom. V tomto projekte budeme aj naďalej pokračovať a veríme, že opäť skrášlime naše krásne prostredie a prírodu.

• Netradičná oslava narodenín

•  Pozvanie na spoločnú aktivitu prijali všetci prítomní zo VII. odd. ŠKD. Počasie nám prialo (bolo veterno a mokro) aj náladu sme mali, aj sme boli zvedaví.

Oslávenec - SLOVENSKO - sa narodil pred 30-timi rokmi.

Oslava síce bez šampanského, zato plná zábavy, tvorivosti a inšpirácie. Aj sme sa dozvedeli-okrem iného-že ani jahoda ani malina nie je bobuľa na 6 písmen plná vitamínov-chi-chi. A na záver bonus-súťažná hra na precvičenie jemnej motoriky, sústredenia a pozornosti... . Super !

Takže ešte raz

VŠETKO NAJLEPŠIE – SLOVENSKO!

VIII. odd. ŠKD.

• Festival voľného času

• Festival voľného času je netradičné a zároveň originálne podujatie, ktoré pomôže rodičom i deťom zorientovať sa v ponuke záujmových krúžkov v Košiciach. Uskutoční sa v sobotu 21. januára 2023 v priestoroch OC Cassovia.

Jednotlivé subjekty budú v rámci akcie prezentovať rodičom a najmä deťom svoju činnosť, aby si tak malí zvedavci vedeli vybrať krúžok, ktorému by sa chceli vo voľných chvíľach venovať.

Budú medzi nimi napríklad Tanečný klub Ellegance, Kid Genius Slovakia, Cassovia Tennis Academy, Lukostrelecká škola, Hokejový klub Sršne Košice a mnohí iní. Deti si však budú môcť naživo vyskúšať aj mini lezeckú stenu vďaka Lezeckej škole Rozlomity, nájdete tu aj Centrum voľného času, Orgovánova 5 a zástupcov Knižnice pre deti a mládež mesta Košice.

„Pre malých aj veľkých účastníkov podujatia sme si pripravili tvorivé diele či iné zaujímavé aktivity a veľmi sa na všetkých tešíme,“ pozýva Lucia Lyková z CVČ Košice.

Vstup na Festival voľného času v OC Cassovia je voľný.