• Labková patrola v akcii na našej škole

• Na našej škole sa v uplynulých dňoch potulovala Labková patrola s jednoznačnou úlohou – spestriť vyučovanie anglického jazyka mladším žiakom. Postavičky z Labkovej patroly zahrali naši deviataci (psst, prváčikom to nepovedzte) a hravou formou učili svojich mladších spolužiakov anglické slovíčka. Úspech to bol veľký, veď ako by aj nie, keď namiesto pani učiteliek so žiakmi 1. – 4. ročníka pracovali ich starší kamaráti.

Za nacvičenie programu v rámci Európskeho dňa jazykov ďakujeme pani učiteľkám Jurkovej, Kapráľovej a Ružikovej a, samozrejme, žiakom 9. A, 9. B a 9. C triedy.

Pozrite sa, ako to na netradičnej hodine anglického jazyka vyzeralo: https://youtu.be/CqDuDu1sp5M

• Dejiny letectva v 3. A

• Od krehkých dvojplošníkov z kovových rúrok, dreva, plachtoviny a oceľových laniek k dômyselným strojom schopných letieť niekoľkokrát rýchlejšie ako zvuk vo výškach, sme sa na hodine mimočítankového čítania dostali až k dnešným lietadlám - stíhačkám, ktoré sa podobajú skôr na vesmírne lode. Tému letectva nám prezentoval náš spolužiak Peter Lipták, ktorý priniesol aj vlastnoručne vyrobené modely lietadiel. Po jeho zaujímavej prezentácii sme Peťkovi kládli ešte veľa otázok. Na všetky nám vedel odpovedať. Obdivujeme svojho
            spolužiaka za vedomosti, ktoré nám prezentoval. Bola to originálna hodina čítania.
            Jana Vaculová a žiaci 3. A

• Divadlo v školskej knižnici

• Interaktívne divadelné predstavenie zažili žiaci 3. A a 3. B triedy v školskej knižnici. Žiaci v podaní divadla Krokus videli spievajúce gepardky, ktoré zažili veľa veselých dobrodružstiev. Zaujímavo, poučne napísaný scenár o priateľstve, s veselými pesničkami sa deťom veľmi páčil. Takto veselo sme začali čítanie v tomto školskom roku.
            Jana Vaculová

• Veľké poďakovanie

• patrí všetkým, ktorí sa koncom vlaňajšieho školského roka zapojili do hlasovania maľované Slovensko a svojimi hlasmi zasúťažili o výpočtovú techniku pre našu školu.

Táto skupinka nakódovala – odoslala spolu 723 hlasov. Skvelé!

Ďakujeme!                                                                  vych. ŠKD H. Palčová