• Kariérové poradenstvo

Sú služby a aktivity zamerané na pomoc jednotlivcom ľubovoľného veku a v akejkoľvek fáze ich života pri výbere ich školského a odborného vzdelávania a zamestnania a pri zvládaní ich profesie. (definícia OECD)

Cieľom kariérového poradenstva je zosúladiť kariérový vývin žiaka s jeho individuálnymi predpokladmi, záujmami a potrebami trhu práce. Kariérový poradca vykonáva činnosti v oblasti prípravy žiakov na ich vstup na trh práce. Úzko spolupracuje so zákonnými zástupcami, výchovným poradcom a odbornými zamestnancami poradenských zariadení pri profesijnej orientácii žiakov.

Kariérový poradca: RNDr. Dana Macková
      Konzultačné hodiny: streda  10:00 hod. – 15:30 hod.

Ďalšie informácie kariérového poradcu:

Uzitocne_odkazy.docx

Vysledky_prijimaich_skusok_22_23.docx

Terminy_prijimacich_skusok.docx

Harmonogram_k_prijimaniu__na_SS_24_25.docx

Výchovné poradenstvo

Úlohou výchovného poradenstva je vykonávanie poradenstva pri riešení osobnostných, vzdelávacích, profesionálnych a sociálnych potrieb detí a kariérového poradenstva. Výchovný poradca v prípade potreby sprostredkuje deťom a ich zákonným zástupcom pedagogické, psychologické, sociálne, psychoterapeutické, reedukačné a iné služby, ktoré koordinuje v spolupráci s triednymi učiteľmi. Úzko spolupracuje so školským psychológom, školským špeciálnym pedagógom a odbornými zamestnancami poradenských zariadení.

Výchovný poradca: PaedDr. Simona Guza
      Konzultačné hodiny: streda  10:00 hod. – 15:30 hod.

Ďalšie informácie výchovného poradcu: